Fotografia noworodkowa Gdańsk

Studyjne sesje noworodkowe mogą różnić się od siebie. Każdy fotograf w odmienny sposób operuje światłem, inaczej dobiera tło i układa maluszka. Zdjęcia mogą być zarówno mocno stylizowane, jak i bardzo minimalistyczne. Dlatego też, zanim wybierzecie się na sesję, zachęcam Was do przejrzenia inspiracji w internecie. Zastanówcie się, jakiego rodzaju fotografie noworodków podobają Wam się najbardziej. W mojej pracy stawiam na spontaniczność, naturalność i prawdziwe emocje. Lubię kadry, w których zamiast w obiektyw, patrzycie po prostu na siebie lub na dziecko. Być może Wy też lubicie takie ujęcia? Jeśli więc jesteście z Trójmiasta, zapraszam Was do mojego studia w Gdańsku na Jasieniu.

Sesja noworodkowa – planować czy nie?

Zdecydowanie planować, ponieważ optymalny czas na spotkanie z fotografem jest dość krótki. Zdjęcia studyjne noworodka najlepiej wykonać między 7 a 14 dniem życia. Kiedy maleństwo praktycznie cały czas śpi, przy odrobinie wprawy można sfotografować je na spokojnie i bez wybudzania. Jeśli jednak ten pomysł przyjdzie Wam do głowy nieco później, nic straconego. W takim przypadku polecam uzbroić się w cierpliwość, poczekać do czwartego miesiąca i zdecydować się na sesję dla niemowlaka. Wtedy Wasza pociecha zaczyna już łapać kontakt wzrokowy, a na małej buzi coraz częściej spontanicznie pojawia się promienny uśmiech.

Sesja noworodkowa czy niemowlęca?

Pierwszy rok życia Waszego maleństwa to wyjątkowy czas. Jeśli planujecie sesję zdjęciową dla noworodka, pomyślcie, który etap chcielibyście uchwycić na fotografiach.

  • Do 14 dnia życia – kiedy maluszek bardzo dużo śpi i często naturalnie przyjmuje jeszcze pozycję embrionalną.
  • Między 3 a 5 miesiącem – noworodki w tym wieku podnoszą już główkę i zaczynają spontanicznie się uśmiechać!
  • Między 6 a 10 miesiącem – maleństwo potrafi siedzieć samodzielnie, wyraźnie komunikuje też światu swoje emocje, co można świetnie uchwycić na zdjęciach.

Jak wygląda spotkanie z fotografem dziecięcym?

Gdy wybieracie się na zdjęcia, zadbajcie, aby maluch był najedzony i wypoczęty. Nasze spotkanie może potrwać nawet do 4 godzin.. W kolejnym etapie wybieracie fotografie, które najbardziej Wam się podobają. Trafią one do dalszej obróbki graficznej, a następnie otrzymacie je wydrukowane na profesjonalnym papierze fotograficznym oraz w wersji cyfrowej. Cena obejmuje 5 wysokiej jakości odbitek i płytę CD ze zdjęciami w trzech formatach. Dokładny cennik dostępny jest tutaj: Cennik fotografii dziecięcej.

Marzy Wam się wyjątkowa sesja studyjna dla noworodka? Serdecznie zapraszam do Pinwheels Studio, szczególnie jeśli mieszkacie w Gdańsku, Gdyni, Sopocie lub w okolicach Trójmiasta.

Portfolio sesji noworodkowej