Fotografia dziecięca i rodzinna

Pierwszy rok życia Waszego maleństwa to bardzo dobry czas na spotkanie z fotografem. Być może macie już setki ujęć maluszka w telefonie, a jednak marzy Wam się dziecięca lub rodzinna sesja zdjęciowa? W takim razie zapraszam Was do Pinwheels Studio na Jasieniu – szczególnie jeśli mieszkacie w Gdańsku, Gdyni, Sopocie lub w okolicach Trójmiasta.

Kiedy jest najlepszy czas na sesję dziecięcą?

To zależy już tylko od Was i od tego, który etap rozwoju maleństwa chcielibyście uchwycić na zdjęciach. Możecie zdecydować się na sesję noworodkową – najlepiej umówić się na nią w ciągu 14 dni od narodzin. Ciekawą opcją jest też fotografia niemowlęca – polecam wtedy zaczekać do 3 miesiąca, kiedy Wasza pociecha zacznie już unosić główkę. Dobrym momentem jest też okres między 6 a 10 miesiącem życia. To czas, kiedy dziecko zazwyczaj potrafi już samodzielnie usiąść, a na małej buzi pojawiają się pierwsze emocje.

A może smash cake? Sesje dziecięce na roczek!

Studyjne zdjęcia z maluszkiem i tortem urodzinowym w roli głównej podbijają media społecznościowe. Smash cake, bo tak właśnie nazywa się sesja z okazji roczku, to przede wszystkim 3 godziny świetnej zabawy w Pinwheels Studio w Gdańsku i wyjątkowa pamiątka na całe życie!

Tak naprawdę każdy moment jest dobry, żeby zatrzymać piękne wspomnienia i emocje w fotografiach. Dzieci rosną i zmieniają się, a po drodze pojawia się mnóstwo powodów do świętowania. A może wolicie spontaniczną rodzinną sesję zdjęciową bez okazji?

Fotografia rodzinna – jak przygotować się do sesji?

Piękna galeria na ścianie w sypialni lub nad kuchennym stołem to wspaniała dekoracja domu. Dlatego przygotowując się do rodzinnej sesji zdjęciowej z udziałem dzieci dobrze, jeśli pozostaniecie całkowicie sobą. Wybierzcie wygodne ubrania. Takie, które lubicie, i w których nie czujecie się przebrani. Miękkie, niekrępujące ruchów materiały sprawią, że ujęcia wyjdą w pełni naturalnie. Czego unikać? Krzykliwych nadruków, wyraźnych logo i napisów, jaskrawych i neonowych kolorów. Chętnie pomogę dobrać stylizacje, które najlepiej sprawdzą się przed obiektywem.

Studyjna fotografia rodzinna i dziecięca

Każdy fotograf inaczej organizuje sesje z udziałem dzieci. Niektórzy lubią wykonywać ujęcia w plenerze lub w domu. Inni fotografują wyłącznie w studio. Zdjęcia studyjne mogą być mocno stylizowane albo całkowicie naturalne – niepozowane. Dlatego przed wizytą w Pinwheels Studio w Gdańsku namawiam do przejrzenia inspiracji. Pomyślcie, jaki styl fotografii lubicie najbardziej i powiedzcie mi o tym przed sesją, a powstaną ujęcia, które Was zachwycą.

Portfolio